Terabim Bilgisayar Web Yazılım Merkezi

AutoCAD 2015

SATIN AL

DEMO İNDİR

Ürün Açıklaması

AutoCAD® tasarım ve dokümantasyon yazılımı ile çarpıcı tasarımlar oluşturun. Üretkenlik araçları ile dokümantasyon ve detaylandırma işlerini hızlandırın ve TrustedDWG™ teknolojisini kullanarak çalışmalarınızı paylaşın. Entegre masaüstü, bulut ve mobil çözümler genelinde iş akışınızı ilişkilendirin. Windows için AutoCAD veya Mac için AutoCAD ile istediğiniz CAD tasarım yazılımı platformunu seçin.

  Geliştirilmiş arayüz
Modern görünüm ve his, tasarım sürecini geliştirir.

 

 

  Verimlilik geliştirmeleri
Yeni ve geliştirilmiş özellikler daha hızlı tasarım yapmanıza yardımcı olur.

 

 

  Gerçeklik hesaplama
Point cloud verilerini doğrudan AutoCAD içinde yakalayın ve düzenleyin.

 

  Birden fazla AutoCAD türü mevcut Sizin için doğru CAD programını bulun.

 

Dokümantasyon

Geliştirilmiş arayüz YENİ

Yeni arayüz tasarım sürecinin geliştirilmesine yardımcı olan bir güncellenmiş görünüm ve hisse sahiptir.

Koyu renk arayüz estetik olarak güzel görünmenin yanı sıra ince çizgileri, düğmeleri ve metinleri görülmesi daha kolay duruma getirerek göz yorgunluğunu azaltır.

Videoları izleyin

Menü galerileri YENİ

Çizim içeriğine görsel olarak doğrudan menüden erişerek zaman ve tıklatma işlemlerinden tasarruf edin.

Menü galerisi sezgisel, görsel ve hızlı bir iş akışı sunar. Örneğin, tasarımınıza bir blok eklemek istediğinizi varsayın. Menü galerisini kullanarak blok eklemek için menünün üzerine gelin. Blok galerisi tüm blokların küçük resimlerini görüntüler. Seçiminizi bir iletişim kutusu kullanmak zorunda kalmadan hemen ekleyebilirsiniz.

Videoları izleyin

Yeni Sekme sayfası YENİ

Yeni ve mevcut çizimleri hızlıca açın ve geniş bir tasarım öğesi aralığına erişin.

Yeni Sekme sayfası, tasarımınıza hemen başlamanıza yardımcı olur. Yeni Sekme sayfasını şablonları, tasarım beslemesi güncellemelerini veya A360 bulut uygulamasında bulunan tasarım verilerini açmak için kullanın.

Videoları izleyin

Komut önizleme YENİ

Uygulamadan önce, sıklıkla kullanılan komutların sonuçlarını önizleyin.

Komut önizleme; Offset, Fillet ve Trim gibi komutların gerçekleştireceği potansiyel değişiklikleri değerlendirmenize olanak tanıyarak kullandığınız Geri Al komutlarının sayısını azaltmanıza yardımcı olur.

Videoları izleyin

Yardım penceresi (geliştirilmiş)

Yardım penceresi artık araç konumlarını arayüz içinde gösterir.

İlgili Yardım içeriği ile araçları daha kolay bir şekilde bulun. Hareketli bir ok, menüdeki aracı göstererek zamandan tasarruf etmenizi ve verim kaybı yaşamamanızı sağlar.

Videoları izleyin

Profesyonel dokümantasyon araçları

AutoCAD dokümantasyon araçları ile tasarımınızın hassas ayrıntılarını yakalayın.

Çok çeşitli formatlardaki modelleri içe aktarın ve akıllı CAD dokümantasyonunu otomatik olarak oluşturun.

Videoları izleyin

Akıllı komut satırı

Komut satırı arayüzü Otomatik Düzeltme, Uyarlamalı Öneriler ve Eş Anlam Önerileri içermektedir. Otomatik tamamlama dizenin ortasını arama özelliğini desteklemektedir.

Otomatik Düzeltme girişlerinizde yazım denetimi yapar ve bir eş anlam listesinden öneriler sunar. Böylece, hiçbir zaman Komut Bulunamadı mesajını görmek zorunda kalmazsınız.

Videoları izleyin

Bölüm ve Detay görünümleri

Bölüm ve Detay görünümleri oluşturmak için araçlara kolayca erişin. Tam, yarı, ofset ve hizalı da dahil olmak üzere sık kullanılan bölüm yöntemleri arasından seçim yapın.

Videoları izleyin

İlişkili dizi işlevselliği

Bina pencereleri veya köprü kirişleri gibi dizili nesneler arasında bir ilişki seti oluşturun ve sürekliliğini sağlayın.

Diziye dahil etmek istediğiniz nesneleri seçtikten sonra, özellikleri üzerinde değişiklik yaparken diziyi dinamik olarak önizleyebilirsiniz.

Videoları izleyin

Tasarım

Çevrimiçi haritalar (geliştirilmiş) YENİ

Önceden canlı haritalar olarak bilinen çevrimiçi haritalara doğrudan kanvas içinden erişin. Artık çevrimiçi haritaları statik görüntüler olarak da yakalayabilir ve bastırabilirsiniz.

Tasarımınıza entegre olan haritalar artık çiziminizin son halinin parçası olabilir. Artık kağıt üzerinde çizim yapabilir veya coğrafi konumlandırma haritasını içeren PDF'ler oluşturabilirsiniz.

Videoları izleyin

Gerçeklik hesaplama (geliştirilmiş)

Geliştirilmiş point cloud işlevselliği artık coğrafi konumlandırmayı ve renkleri yükseltiye göre görüntüleme özelliğini içerir.

Gerçeklik hesaplama, point cloud verileri ile doğrudan AutoCAD içinde çalışmanıza olanak tanır. Point cloud artık AutoCAD'in içindeki herhangi bir tasarım öğesi gibi davranır ve aynı esnekliğe ve kontrole sahiptir.

Videoları izleyin

Yüzey Eğrisi Çıkarımı aracı

Herhangi bir şeklin kontur çizgilerini belirlemek için bir katının yüzeyindeki veya yüzündeki belirli bir noktadan geçen eşdeğer çizgi eğrilerini çıkarın.

Noktayı seçmeden önce sonuç olarak ortaya çıkacak eğrinin önizlemesi görüntülenir. Çıkartma aracındaki bir seçenek, eşdeğer çizgilerin yönünü U veya V yönünde belirtmenize olanak tanır.

Videoları izleyin

Bağlama duyarlı PressPull aracı

Eğrileri çıkarıp ofsetleyerek, yüzeyler ve katı nesneler oluşturun. Tek PressPull işleminde birden fazla nesne seçmek için Multiple (Birden Fazla) seçeneğini kullanın.

Artık seçenekleriniz sınırlı bir alanın içini tıklatmayla sınırlı değildir. Hızlı ve kolay bir PressPull işlemi için 2B ve 3B eğrileri seçebilirsiniz.

Videoları izleyin

3B serbest çizim tasarım araçları

AutoCAD tasarım özellikleri ile, tasarım fikirlerinizi hayal edebileceğiniz hemen her formda ortaya çıkarın. Karmaşık şekilleri modellemek, pürüzsüz yüzeyler eklemek ve çok daha fazlası için, sadece yüzleri, kenarları ve köşeleri itin/çekin.

Katı nesne, örgü ve yüzey modelleme, 3B tasarımı yaparken size en üst düzeyde esneklik ve kontrol sağlar. Yeni gezinti çubuğu direksiyonlar, ViewCube ve hareketi gösterme özelliğinin yanı sıra panlama, yakınlaştırma ve yörünge gibi sıklıkla kullanılan gezinti araçlarını içerir.

Videoları izleyin

Yüzey analizi

3B katı nesnelerin ve yüzeylerin sürekliliğini, eğriliğini ve taslak çizimini analiz edin.

Zebra analiz, yüzey sürekliliğini analiz etmek için bir 3B modele çizgiler yansıtır. Çizgiler, yalnızca teğet yüzeylerde sürekli olarak görüntülenir.

Videoları izleyin

Kanvas içi görüntü alanı kontrolleri

Yeni görüntü alanı kontrolleri sayesinde, görüntü alanı ayarlarını, görünümleri ve görsel stilleri doğrudan görüntü alanı kanvasından değiştirebilirsiniz.

Videoları izleyin

3B ilişkili dizi

3B tasarım yaparken dizili nesneleri tanımlayın. Dikdörtgensel, polar ve yol ile ilişkili diziler, seçilen nesneleri 3B alanda düzenlemenize olanak tanır.

Üç tip ilişkili dizinin her biri (dikdörtgensel, polar ve yol ile ilişkili), seçilen nesneleri 3B alanda sıraya dizme becerisi ekler.

Videoları izleyin

Düzenlenebilir UCS simgesi

UCS'i değiştirmek için UCS simgesini seçin ve çok işlevli tutma noktalarını (grip) kullanın. Orijini taşıyabilir ve X, Y veya Z ekseni etrafında döndürebilirsiniz.

UCS simgesi UCS'i doğrudan değiştirmenize izin verdiğinden, simgeyi UCS komutuna erişmek zorunda kalmadan nesnelerle daha kolay şekilde hizalandırabilirsiniz.

Videoları izleyin

Bağlanabilirlik

Tasarım besleme (geliştirilmiş) YENİ

Geliştirmeler, tasarım beslemeyi İnternet veya bulut bağlantısının yanı sıra intranet üzerinde de kullanabilme özelliğini içerir.

Tasarım ve konuşmalar aynı yerde gerçekleşir. Ancak çiziminizin son halini göndereceğiniz zaman konuşmaların da çizimle birlikte gidip gitmeyeceğine karar verebilirsiniz. eTransmit ve Dosya Kaydetme iş akışlarındaki yerleşik araçlarla isterseniz yorumları ayırabilirsiniz.

Videoları izleyin

Bağlı tasarım çözümleri

Bağlı masaüstü, bulut ve mobil çözümler genelinde AutoCAD iş akışınızı entegre edin.

AutoCAD tasarımlarınızı AutoCAD LT taslak çizim yazılımında açıp düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, AutoCAD 360 mobil ve web uygulaması (İngilizce) aracılığıyla bir mobil cihazda veya web tarayıcısında AutoCAD çizimlerini görüntüleyebilir, oluşturabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. AutoCAD 360, iOS ve Android cihazları destekler ve İnternet'e bağlı herhangi bir bilgisayarda çalışır.

Videoları izleyin

TrustedDWG™ teknolojisi

CAD dosyalarını TrustedDWG teknolojisi ile güvenle paylaşın. Bu, AutoCAD çizimlerinizin aslına uygun olarak kalmasına yardımcı olur.

Tüm AutoCAD ürünleri, tasarım ve dokümantasyon dosyalarını saklamak ve paylaşmak için TrustedDWG'yi kullanır. TrustedDWG, çizimlerinizde bulunan öğelerin tümünün ve bu öğeler arasındaki ilişkinin yönetilmesini sağlamaya yardımcı olur.

Videoları izleyin

A360 bağlanabilirliği - Bulut Hizmetleri

Dosyalarınızı ve özel ayarlarınızı senkronize etmek için A360 bulut tabanlı hizmetleri (İngilizce) kullanın. Çizimleri doğrudan AutoCAD içinden çevrimiçi hesabınızla senkronize edin.

Videoları izleyin

Inventor dosyasını içe aktarma

Modelleri, Inventor 3D CAD yazılımından doğrudan AutoCAD model alanı ortamına aktararak zamandan tasarruf sağlayın.

Videoları izleyin

Sosyal medyada paylaşım

Yerleşik bağlantıları kullanarak medyayı Facebook ve Twitter'da paylaşın.

Videoları izleyin

PDF desteği

Tasarımları, PDF desteği sayesinde AutoCAD yazılımının içinden kolayca paylaşın ve yeniden kullanın.

Videoları izleyin

AutoCAD 360 uygulaması

AutoCAD yazılımı için AutoCAD 360 web ve mobil uygulaması (İngilizce), tasarımlarınıza web üzerinden veya mobil cihazınızdan bağlı kalmanızı sağlar.

Videoları izleyin

Malzeme kütüphanesi

AutoCAD, Malzeme Tarayıcısı ve Düzenleyicisini kullanarak seçip düzenleyebileceğiniz, görsel açıdan zengin, önceden tanımlı yüzlerce yüzey malzemesi içerir.

Videoları izleyin

Özelleştirme

Windows 8 desteği YENİ

AutoCAD 2015, Windows 8'i ve Windows 7'yi destekler.

AutoCAD 2015, hem Windows 7'yi hem de Windows 8'i desteklediğinden, bu işletim sistemlerinden hangisini kullanıyor olursanız olun fark etmez, uyumluluğu sağlayabilirsiniz.

Exchange Uygulamaları

AutoCAD yazılımını, geniş bir Autodesk onaylı eklenti yelpazesi olan tümleşik Exchange Uygulamaları (İngilizce) bağlantısı ile özelleştirin.

Exchange Uygulamaları marketinde ihtiyacınız olan araçları ve özelleştirmeleri bulun. Genel üretkenlik araçlarını, çizim içeriğini ve belirli disiplinlere yönelik uygulamaları keşfedin. Mağazadaki her uygulama kapsamlı bir şekilde test edilmiştir, aynı zamanda indirme ve yükleme işlemleri basittir.

Videoları izleyin

Özelleştirme ve destek dosyası senkronizasyonu

AutoCAD özelleştirme tercihlerinizi ve destek dosyalarını kolaylıkla paylaşın ve bir makineden diğerine geçiş yaparken bunlara erişin.

Seçenek ayarları, özelleştirme dosyaları, yazıcı destek dosyaları, özel tarama şablonları, araç paletleri ve çizim şablon dosyaları dahil olmak üzere senkronize etmek istediğiniz bilgi türünü kontrol edebilirsiniz. Ayrıca özel fontları, şekilleri ve çizgi tiplerini de senkronize edebilirsiniz. Bunlar, AutoCAD'i bir sonraki başlattığınız seferde kullanılabilir olur.

Videoları izleyin

Özel uygulamalar için programlama kullanıcı arayüzü

CAD yazılımınızı özelleştirmek için esnek geliştirme platformumuzu kullanın.

Özelleştirilebilir ve genişletilebilir menü kullanıcı arayüzü
Kullanıcı arayüzünü ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve şirketinizin standartlarına uyacak şekilde kolaylıkla özelleştirin ve genişletin.

Geliştirme desteği

Autodesk Developer Network (İngilizce) eğitim ve desteği, AutoCAD eklentinizi veya AutoCAD yazılımının en son sürümünü iş akışınıza entegre etmenize yardımcı olur.

İşletim Sistemi
 • Microsoft® Windows® 8/8.1
 • Microsoft Windows 8/8.1 Pro
 • Microsoft Windows 8/8.1 Enterprise
 • Microsoft Windows 7 Enterprise
 • Microsoft Windows 7 Ultimate
 • Microsoft Windows 7 Professional
 • Microsoft Windows 7 Home Premium
CPU Tipi

32-bit AutoCAD 2015 için:

 • 32-bit Intel® Pentium® 4 veya AMD Athlon™ Dual Core, 3.0 GHz veya daha yükseği, SSE2 teknolojisi

64-bit AutoCAD 2015 için:

 • AMD Athlon 64, SSE2 teknolojisi
 • AMD Opteron™, SSE2 teknolojisi
 • Intel® Xeon®, Intel EM64T desteği, SSE2 teknolojisi
 • Intel Pentium 4, Intel EM64T desteği, SSE2 teknolojisi
 • Deployment Wizard ile dağıtım.
 • Lisans sunucusu ve ağ lisansına bağlı olarak uygulama çalıştırılacak tüm iş istasyonlarında TCP/IP protokolü olmalı.
 • Microsoft® veya Novell TCP/IP protokol dizileri kullanılabilir. İş istasyonlarda öncelikli olarak Netware veya Windows oturumları açılmalı.
 • Uygulama için desteklenen işletim sistemlerine ek olarak lisans sunucusu Windows Server® 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2008, Windows 2008 R2 Server sürümlerinde de çalışır.
 • Citrix® XenApp™ 6.5 FP1, Citrix® XenDesktop

Bellek

2 GB (8 GB önerilir)

Görüntü Çözünürlüğü 1024x768 (1600x1050 veya fazlası önerilir), Gerçek Renk

Ekran Kartı

1024x768 çözünürlükte ve Gerçek Renk destekleyen. DirectX® 9 veya DirectX 11 uyumlu kart önerilir ama gerekli değil.

Disk Alanı

Yükleme için 6.0 GB

İşaretçi

MS-Mouse uyumlu aygıt

Sayısallaştırıcı

WINTAB desteği

Çizici/Yazıcı

AutoCAD 2013-2014 ile aynı — sistem yazıcısı ve HDI desteği

Medya (DVD)

İndirilebilir veya DVD'den yüklenebilir

Tarayıcı

Windows Internet Explorer® 9.0 (veya sonrası)

Side-by-side yükleme

Destekleniyor

ToolClips Media Player

Adobe® Flash® Player v10 veya sonrası

.NET Framework

.NET Framework Version 4.5

Büyük veri setleri, nokta bulutu ve 3D modelleme için ek gereksinimler

CPU Tipi

Intel Pentium 4 işlemci veya AMD Athlon, 3.0 GHz veya büyüğü, SSE2 teknolojisi; Intel veya AMD Dual Core işlemci, 2.0 GHz veya fazlası

Bellek

8 GB RAM veya fazlası

Disk Alanı

Yükleme ihtiyaçları dışında 6 GB boş sabit disk alanı

Ekran Kartı

1280x1024 Gerçek Renk ekran kartı 128 MB veya fazlası, Pixel Shader 3.0 veya sonrası, Direct3D®- destekli iş istasyonu sınıfı ekran kartı.