Terabim Bilgisayar Web Yazılım Merkezi

ZWCAD Clasic Pro

SATIN AL

DEMO İNDİR

Ürün Açıklaması

ZWCAD™, mimari ve makine sektörlerine yönelik, ekonomik, DWG formatı uyumlu CAD çözümüdür. 2B geometrik nesne oluşturma ve düzenleme, ölçümlendirme, 3B katı modelleme, çizdirme, dosya paylaşımı gibi temel taslak fonksiyonaliteleriyle ZWCAD, yenilikçi, paylaşımcı ve design center, tools paletleri ve API ile özelleştirme desteği gibi özellikleriyle verimliliğinizi geliştiriyor. Eşsiz uyumluluğu ve kullanı dostu arayüzü, eğitime ihtiyaç duymadan ZWCAD ile hemen çalışmanızı sağlıyor.

 

 

Tasarım

 

Resim

Çizimlerinize raster resimler ekleyerek tasarımlarınızı daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz, ZWCAD Classic supports BMP, TIF, GIF, JPG, PNG, PCX, TGA ve ECW dahil olmak üzere çok sayıda resim formatını destekliyor.

 

Mleader

Çoklu öncüler, birden fazla öncü çizgisine notlar eklemenize olanak veriyor. Var olan bir çoklu öncü nesnesine bir öncü çizgisi ekleyebilir veya öncü çizgisini kaldırabilirsiniz.

 

Tarama

Alanları veya nesneleri, katı dolgu, degrade veya önceden tasarlanan tarama deseniyle doldurun. Bu sunum sırasında çizimi dikkat çekici kılacak. ZWCAD Classic, yaygın kullanılan CAD yazılımları tarafından oluşturulan .pat dosyalarını destekler.

 

 

Revizyon Bulutu

Revizyon bulutları, ilgili revizyon içeren bölgelere çeker. Revizyon bulutunun şeklini seçebilirsiniz: Normal veya kaligrafik bulutlar çizin, daire, elips, çokgen gibi nesneleri revizyon bulutuna dönüştürün.

 

 

Blok

Block fonksiyonu, birden fazla nesneyi tek bir nesneye dönüştürerek, çizim bileşenlerinin standartlaşmasını ve bunları diğer çizimlerde de kullanabilmenizi sağlar. Attribute blokları, ürün numarası, fiyat ve çok satırlı detay bilgileri gibi herhangi metinsel bilgiyi içerebilir.

 

 

 

 

Yönetim

 

Araç Paletleri

Tool Palettes fonksiyonu, blok, tarama desenleri, varlıklar ve hatta üçüncü parti geliştiricilerden gelen içerikler gibi "araçları" organize etmenin, paylaşmanın ve saklamanın en verimli yoludur.

 

Tasarım Merkezi

Design Center, bilgisayarınızdaki veya lokal ağınızdaki diğer bilgisayarlardaki herhangi bir CAD kaynağında arama yapmanızı ve bu kaynaklara erişmenizi sağlar. Geçerli çizime başka çizimlerden ölçümlendirme stili, blok, metin stili, çizgi tipleri ve hatta katmanları aktarabilirsiniz.

 

 

Katman Özellikleri Yöneticisi

Katman Özellikleri Yöneticisi, toplu işlemler için tüm katmanları ve özelliklerini listeler. Yöneticide özellikleri düzenleyerek ve değişiklikleri uygulayarak çizimin görsel karmaşıklığını azaltabilirsiniz.

 

 

 

 

Arayüz

 

Kullanıcı Dostu Arayüz

ZWCAD Classic'in Windows-tarzı kullanıcı arayüzü, menüleri, araç çubuklarını, komut satırın ve iletişim pencerelerini Windows kullanıcılarının aşina olduğu şekilde organize eder. ZWCAD Classic ile doğrudan çalışmaya başlamanızı sağlar. Çizim sekmeleriyle açık çizimler arasında geçiş yapabilirsiniz.

 

Özelleştirilebilir Kullanıcı Arayüzü

ZWCAD Classic menünüzü, komutlarını, araç çubuklarını, kısayol tuşlarını ve komut kısaltmalarını özelleştirebilirsiniz. ZWCAD Classic en uyumlu tasarım ortamını sunarak verimli çalışmanızı sağlıyor.

 

 

 

Zamandan Tasarruf

 

Dosya karşılaştırma

File Compare fonksiyonu, birbirine benzer görünen iki çizim arasındaki farklı bulmanızı kolaylaştırır. Değiştirilen nesneleri, blokları ve hatta harici referansları renk kodlarıyla vurgular. Renk ve filtreler gibi karşılaştırma ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

 

Ölçümlendirme Çizgisini Kesme

Dimension break fonksiyonu, çizgileri ayırmadan üstüste geçen ölçümlendirme çizgilerinin keser, böylece çizim çok daha anlaşılır bir hal alır. Kesilen çizgileri ayarlamak hala çok kolaydır.

 

 

Harici Referanslar

Tüm DWG dosyasını dış referans olarak alın. Böylece tüm ekibin büyük tasarımlarda ortak çalışmasını sağlarken dosya boyutunu fazla büyütmemiş olursunuz.

 

 

Katı Profil

Solid Profile özelliği, 3D profilleri kolaylıkla oluşturur. 2D ve 3D profiller oluşturabilirsiniz. Gizli ve görünür çizgiler otomatik olarak farklı bir katmana yerleştirilir.

 

 

Alan

Bazen çizimlerdeki metin bilgilerini güncellemeniz gerekir. Bu sıkıntı veren işlem field fonksiyonu ile çözülebilir. Bilgileri sizin için otomatik olarak günceller.

 

 

Tablo

Table özelliği, tek adımda, kolaylıkla düzenli tablolar oluşturur. Yerinde düzenleme, tablo hücrelerini Microsoft Excel'de olduğu gibi düzenlemenizi sağlar. Ek olarak tablolar Excel programına aktarılabilir, Excel tabloları içe alınabilir.

 

 

 

 

Çıktı

 

Plot

Çizimleri dosya olarak veya kağıda yazdırabilirsiniz. Kağıt boyutu, yazdırma ölçeği, yazdırma stili seçme ve yazıcı ekleme gibi son ayarları yapmak üzere birden fazla seçenek bulunur.

 

Yayınlama

Publish komutuyla modeller ve yerleşimler tek veya çok sayfalı DWF dosyası olarak kaydedilebilir veya yazdırılabilir. Böylece çizimlerinizi iş arkadaşlarınız veya müşterilerinizle güvenli ve hızlı şekilde paylaşabilirsiniz.

 

 

eTransfer

Etransmit komutu müşterilerinizle dosya paylaşımı sürecini geliştirir. Basit bir tıklamayla tüm bağlantılı çizimleri ve kullanılan öğeleri tek bir pakette toplarlayın. Pakette çizimler, resimler, dış referanslar, yazıtipleri ve eklemek isteyeceğiniz diğer dosyalar yer alır.

 

 

Render

3D modellerin gerçekçi görünümü, müşterinizi 2D çizimlerden daha çok etkiler. ZWCAD Classic render için zengin çeşitlilikte malzeme, çeşitli ışık tipleri ve ortam ayarları içerir. Tasarım vizyonunuzu sergilemeniz ve diğerlerine göre öne çıkmaz için güzel bir yol.